Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień Oaza s.c.

Jak skierować na leczenie alkoholowe

Dodano: 2019-04-05

Dodaj Opinie


Nie zamieszczono jeszcze komentarzy.

Opis

Poddanie alkoholika przymusowemu leczeniu jest ciężkie. To złożona procedura, obejmująca działanie m.in. instytucji samorządu terytorialnego, a także sądów rejonowych. Jeśli jednak zapadnie odpowiednie orzeczenie, chory ma obowiązek stawić się w wyznaczonym ośrodku na terapię.

Nie zawsze jednak udaje się tam z własnej woli. Jak skierować na leczenie alkoholowe osobę, która stawia opór? W skrajnych wypadkach może to wymagać interwencji policji, która przymusowo doprowadza alkoholika do ośrodka.

Z drugiej strony szczera i otwarta rozmowa często jest najlepszym rozmawianiem. Trzeba też pamiętać, jak głębokie mogą być obawy chorego co do procesu leczenia – wyobrażenia o publicznych placówkach często przesłaniają racjonalne myślenie, podobnie jak sama choroba. Zachęcając go jednak do skorzystania z usług, jakie ma do zaoferowania Ośrodek Oaza, można skutecznie starać się o to, by chory poddał się leczeniu w tym miejscu. Można tam znaleźć profesjonalną pomoc specjalistów, którzy mają doświadczenie i niezbędne umiejętności, a także komfortowe warunki, sprzyjające powrotowi do zdrowia.


Oceń firmę (0 z 0 głosów)

ZLOKALIZOWANE NIEDALEKO:

Bydgoszcz

BYFUCH-PRODUCT Sp. z o.o.

http://byfuch.com.pl/

Bydgoszcz

Kancelaria Radcy Prawnego Aleksandra Pacewicz

http://mecenas-pacewicz.pl/

Włocławek

CENTRO PLUS Sp. z o.o.

https://www.centroplus.pl/